O mně/about

       

Moje jméno je Margaréta, věnuji se textilnímu designu a prostor, kde tvořím se jmenuje Pernowka. Tento ateliér a zároveň i značku jsem vytvořila po zkompletování studií na Vysoké škole Výtvarných umění v Bratislavě. V současnosti tvořím převážně spodní prádlo, ale rozmanitost mi je nesmírně blízká a proto se v Pernowce také setkáte s originálními oděvy, rozličnými doplňky a krásnými dekoracemi.
Vše, co vyrábím, s největší pečlivostí zkouším, stříhám, šiju, až dokud nemám pocit nejlepšího možného výsledku. O všechny zázraky se pokouším v pěkném prosluněném ateliéru v Praze.


Výsledné výrobky šiju takovým způsobem, aby byly pohodlné, vhodné na každou příležitost, tedy vysoce funkční a zároveň lahodili každému oku. V případě spodního prádla ráda zdůrazňuji ženskost, jemnost a sofistikovanost. Materiály, které mi prochází pod rukama, jsou nejčastěji bavlna, hedvábí, vlna a viskóza, ty pro mě plní kritéria pohodlí, funkčnosti a krásy. Inspirací je mi hlavně flóra, ženskost a všechny atributy s nimi spojené.


V případě jakéhokoliv zájmu nebo otázky mě neváhejte kontaktovat, ráda odpovím :)